OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Adwentu

20.12.2020.

 

Rozpoczynamy jeden z najpiękniejszych tygodni tym roku – tydzień, w którym świętować będziemy Święta Bożego Narodzenia, tak bogate w nasze, polskie tradycje. Niestety, podobnie jak tegoroczna Wielkanoc tak i te Święta będą związane z bolesnymi ograniczeniami. Jak wiemy, w okresie świątecznym tylko w trzy dni będzie można uczestniczyć w Mszach św. w kościołach: w sam dzień Bożego Narodzenia, w Nowy Rok i w Święto Objawienia Pańskiego czyli tzw. Trzech Króli.

We czwartek – 24.12.2020. – wigilia Bożego Narodzenia. W ten dzień zachowujemy post zwyczajowy. Zwykle w tym dniu były dwie pasterki, ale ponieważ w tym roku będziemy ją sprawować sami kapłani, zdecydowaliśmy, że będzie tylko jedna i to o godzinie 21.00. Zapraszamy do udziału online. Jest to dzień wieczerzy wigilijnej i łamania się opłatkiem.
Jak co roku zadbaliśmy dla Was o opłatki. Nie możemy ich wydawać w kancelarii parafialnej, dlatego w opłatki parafialne można się zaopatrzyć w sklepie polskim „Sami swoi”, ul. Ioulianou 72-76. Jest tam przy nich mała skarbonka, do której możecie składać skromne ofiary.

W piątek – 25.12.2020. – Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny. Niestety, we Mszach św. w kościołach może uczestniczyć tylko 25 osób. Jako wasi duszpasterze zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji, które i dla nas i dla wielu z Was są bolesne. Otóż w Mszach św. w ten dzień będą mogły uczestniczyć wyłącznie te osoby, które zostały o tym osobiście poinformowane. Podobnie będzie w Nowy Rok i w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dla wszystkich innych pozostaje uczestnictwo online.

W sobotę – 26.12.2020. – wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu nie można uczestniczyć w Mszach św. w kościele, będzie natomiast możliwość modlitwy indywidulanej w kościele od godziny 16.00 do 18.00. W tym czasie będzie mogło przebywać wewnątrz kościoła jednocześnie tylko 10 osób.

Cieszmy się tymi świętami jak możemy. Utrzymujmy kontakty między sobą. Przede wszystkim jednak dbajmy o ich stronę duchową, o kontakt z Bogiem, objawiającym się w Dzieciątku Jezus. Żeby Wam ten kontakt ułatwić, zachęcamy Was do spowiedzi. Można do niej przystąpić po uprzednim, telefonicznym umówieniu się ze spowiednikiem. Nasze telefony to: +30 697 828 6094 (o. Marcin) i +30 698 662 5786 (o. Stanisław). Przy okazji spowiedzi udzielamy Komunii świętej.

Jest wiele wolnych terminów na Msze św. Można je zamawiać telefonicznie, albo poprzez E-mail.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.