OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela po Bożym Narodzeniu

27.12.2020.

 

Dzisiaj świętujemy Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zaprośmy Ją do naszych rodzin, bierzmy z Niej przykład i polecajmy Jej nasze rodziny, a zwłaszcza ich trudne sprawy. Już dziś przy okazji tej uroczystości ogłaszamy, że 16 stycznia odbędzie się online kongres rodzin polonijnych. Zachęcamy Was uczestnictwa w nim. Bliższe informacje i formularz rejestracji na stronie internetowej: https://opoka.news/kongres-rodzin-polnijnych-online-zapisy

W poniedziałek – 28.12.2020. – święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

We czwartek – 31.12.2020. – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i zarazem ostatni dzień roku 2020. Po Mszy św. o godzinie 19.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku.

W piątek – 1.01.2021. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Bożej Rodzicielki i zarazem pierwszy piątek miesiąca. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu podobnie jak w uroczystość Bożego Narodzenia będą mogły w Mszach św. uczestniczyć wyłącznie te osoby, które zostały o tym wcześniej powiadomione. Dla wszystkich innych pozostaje jedynie uczestnictwo online. Z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę – 2.01.2021. – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, bardzo czczonych także przez naszych braci prawosławnych.

Nadal istnieje możliwość spowiedzi. Można do niej przystąpić po uprzednim, telefonicznym umówieniu się ze spowiednikiem. Nasze telefony to: +30 697 828 6094 (o. Marcin) i +30 698 662 5786 (o. Stanisław). Przy okazji spowiedzi udzielamy Komunii świętej.

Jest wiele wolnych terminów na Msze św. Można je zamawiać telefonicznie, albo poprzez E-mail.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.