Róża Rodzin

Róża Rodzin Różańca Świętego

   Spotkania

Nasze spotkania odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. na godzinę 9:30. Nasza grupa jest otwarta, zapraszamy wszystkich chętnych!

   Cel

Celem spotkań naszej grupy jest wprowadzenie wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. Każda Róża składa się z 20 rodzin, które zobowiązały się do codziennej modlitwy jedną tajemnicą (tzw. „dziesiątkiem”) Różańca Świętego. Nasza grupa modli się w intencjach papieskich i misyjnych, które zmieniają się każdego miesiąca wraz z wymianą tajemnic.

   Strach ma wielkie oczy

     Boisz się, że nie wszyscy członkowie Twojej rodziny będą chcieli się modlić? Nie obawiaj się, gdyż świadectwa członków Róży są najlepszym dowodem na to, iż najbardziej oporni na początku przez wpływ Matki Bożej stają się najbardziej gorliwymi.

     Martwisz się, że w napiętym planie dnia nie znajdziecie czasu na wspólną modlitwę? Bóg dał każdemu człowiekowi 1440 minut każdego dnia. Odmówienie 1 tajemnicy Różańca nie zajmie więcej niż 5 minut.

     Być może obawiasz się przyznać, że nie umiesz modlić się na różańcu? Nie martw się, jesteśmy otwarci na wszystkich. Nie będziesz pierwszym, który od wspólnoty nauczy się pięknej modlitwy jaką jest Różaniec Święty.

   Początki

Róża powstała w maju 2010 roku. Jej założycielami są Jadwiga i Dariusz Niemiec. Grupa narodziła się dzięki pragnieniu kontynuowania poza granicami Polski modlitwy, która przyniosła wiele łask dla naszej rodziny. Chcąc podzielić się tymi doświadczeniami z innymi postanowiliśmy osobiście znaleźć 20 rodzin. Uczyniliśmy to zaraz po otrzymaniu zgody od władz kościelnych.