OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Adwentu

13.12.2020.

 

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów, którymi zaczyna się liturgia Eucharystii tej niedzieli w Mszale Rzymskim: „Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam, radujcie się! Pan jest blisko”. Wprawdzie nie mamy w tym roku wiele powodów do radości, ale tego najważniejszego nikt nam nie zdoła odebrać: Pan jest blisko!

W poniedziałek – 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, jednego z największych mistyków Kościoła Zachodniego.

W środę – 16 grudnia – rozpoczyna się już bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy zwłaszcza w tym trudnym czasie do odmawiania w domach nowenny przygotowującej do Bożego Narodzenia. Znajdziecie ją na stronie: https://misericors.org/nowenna-do-dzieciatka-jezus-dzien-1-16-grudnia-2019/

Jak już zapewne większość z Was wie, kościoły pozostaną zamknięte do końca lockdownu w Grecji, a więc przynajmniej do 7 stycznia 2021 r. Wyjątkami będą tylko dwa dni – dzień Bożego Narodzenia (25.12.2020) i dzień Objawienia Pańskiego (6.012021). Niewielka to jednak pociecha, gdyż w liturgiach w kościele będzie mogło uczestniczyć zaledwie dziewięć osób. Nie są to jednak ustalenia ostateczne, gdyż zapowiedziane jest na ten tydzień spotkanie biskupów z rządem greckim, które może jeszcze wnieść pewne zmiany. Dlatego też wiążące ogłoszenia w tej sprawie będą za tydzień.

Na tyle, na ile się da, chcemy umożliwić też przedświąteczną spowiedź świętą. Nie jest ona możliwa kościele, bo zgodnie z prawem kościół pozostaje zamknięty. Będzie się natomiast obywać w salkach przy kościele. Do spowiedzi będzie można przystąpić tylko po uprzednim, telefonicznym umówieniu się ze spowiednikiem. Nasze telefony to: +30 697 828 6094 (o. Marcin) i +30 698 662 5786 (o. Stanisław). Do waszej dyspozycji będziemy od jutra czyli od poniedziałku.

Od wtorku – 15 grudnia – będzie można się zaopatrywać w opłatki wigilijne. Nie możemy ich wydawać u nas w kancelarii, dlatego parafialne opłatki będą dostępne w sklepie polskim „Sami swoi”, ul. Ioulianou 72-76. Będzie tam przy nich mała skarbonka, do której możecie składać skromne ofiary.

Jak można zobaczyć poniżej, jest wiele wolnych terminów na Msze św. Można je zamawiać telefonicznie, albo poprzez E-mail.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.