OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

25.10.2020.

 

We wtorek – 27 października – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań złożonych na karteczkach. Będzie je można składać przed Mszą św. do wyłożonego w przedsionku kościoła koszyczka.

W środę – 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę – 31 października – wspomnienie św. Alfonsa Rodrigueza, jezuity, brata zakonnego, patrona braci zakonnych w Zakonie Jezuitów, a więc i naszego brata Jorgosa.

Za tydzień rozpoczyna się miesiąc listopad i czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych oraz modlitwy za nich. Będziemy to czynić także wspólnie w kościele, odmawiając różaniec, wspominając ich i wymieniając ich imiona. Praktykę tę nazywamy „wypominkami”. Przy wejściu do kościoła wyłożone są kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie imiona swoich zmarłych. Kartki z wpisanymi imionami zmarłych prosimy składać w kancelarii parafialnej.

Przypominamy o nowych zarządzeniach związanych z trwającą ciągle pandemią, a dotyczących noszenia masek ochronnych. Otóż, od wczoraj aż do odwołania obowiązuje nakaz noszenia masek także poza pomieszczeniami zamkniętymi. Trzeba je zatem nosić także na placu przed kościołem i wokół kościoła.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.