OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020.

 

W poniedziałek – 19 października – wspomnienie świętych męczenników jezuickich Jana de Brebeuf, Izaaka Joguesa oraz Towarzyszy, zwanych też męczennikami kanadyjskimi, oddali bowiem swoje życie za Chrystusa ewangelizując Kanadę.

W tym dniu też przypada kolejna rocznica męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki i w Polsce obchodzi się Narodowy Dzień Duchownych Niezłomnych.

We wtorek – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona miasta Krakowa.

W czwartek – 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 szkoły polskiej,
którzy otrzymali deklaracje na lekcji religii, prosimy o ich indywidualne składanie u o. Marcina dzisiaj po Mszach św. o godz. 12.30 i 19.00. Spotkanie w sali na dole.

Zbliża się miesiąc listopad i czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych oraz modlitwy za nich. Będziemy to czynić także wspólnie w kościele, odmawiając różaniec, wspominając ich i wymieniając ich imiona. Praktykę tę nazywamy „wypominkami”. Przy wejściu do kościoła wyłożone są kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie imiona swoich zmarłych. Kartki z wpisanymi imionami zmarłych prosimy składać w kancelarii parafialnej.

Ogłoszenie o. Krystiana: Odwołujemy zapowiedziane na dziś spotkanie grupy pielgrzymkowej. W związku z pandemią i odwołaniem pielgrzymki do Ziemi Świętej uczestnikom będą zwrócone koszty w terminie jak najszybszym, ale uzależnionym od otwarcia granic i możliwości przelotów.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.