OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła

04.10.2020.

 

W poniedziałek – 5 października – wspomnienie św. Siostry Faustyny, dziewicy.

W środę – 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Św. Pius V, papież, ustanowił to wspomnienie, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej pod Lepanto (dzisiejsze Nafpaktos) w roku 1571, które zostało wyproszone modlitwą różańcową.

Dzisiaj po Mszy św. o 12.30 w dużej sali pod kościołem spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które zostały przygotowane do pierwszej komunii św. i miały ją otrzymać w maju tego roku.

Przypominamy, że od 1 października trwają nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je przez cały październik na pół godziny przed Mszą św. w języku polskim, a więc w poniedziałki, wtorki i czwartki o 18.30, a w niedziele o 8.45. Zachęcamy, abyście i w inne dni odmawiali różaniec indywidualnie czy w rodzinie.

Od jutra wznawiają swe spotkania niektóre grupy i wspólnoty w naszej parafii:

 – W poniedziałki po Mszy św. spotykają się komórki ewangelizacyjne

 – We wtorki również po Mszy św. odbywać się będą spotkania z Biblią – i tu pewna nowość – będą się one odbywać na przemian ze spotkaniami z duchowością ignacjańską, mającą swe źródło w Ćwiczeniach Duchownych św. Ignacego. Spotkania z Biblią prowadził będzie o. Stanisław Łucarz SJ, natomiast spotkania z duchowością ignacjańską o. Petros Hongk SJ i o. Marcin Baran SJ. Najbliższe spotkanie we worek – 6 października – będzie poświęcone Biblii.                                                                                     Z racji na obowiązujące nas przepisy epidemiczne, spotkania mogą się odbywać tylko w dużej sali pod kościołem.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się spotkania przygotowawcze do przyjęcia sakramentu bierzmowana. Zapisane osoby otrzymają szczegółowe informacje drogą mailową.

Jak co roku organizujemy w naszej parafii kurs języka nowogreckiego. Zapisy odbędą się w poniedziałek – 5. 10. 2020. – o godz. 18.30 w salce przy ulicy Alkiviadou. Serdecznie zapraszamy!

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.