OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

27.09.2020.

 

W poniedziałek – 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

We wtorek – 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W środę – 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W czwartek – 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym też dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać przez cały październik na pół godziny przed Mszą św. w języku polskim, a więc w poniedziałki, wtorki, czwartki o 18.30 i niedziele o 08:45. Zachęcamy, abyście i w inne dni odmawiali różaniec indywidualnie czy w rodzinie.

W piątek – 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Jest też pierwszy piątek miesiąca października. Spowiedź od godziny 18.00, a 19.00 Msza św. grecko-polska z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak już informowaliśmy tydzień temu: otrzymaliśmy zgodę Arcybiskupa Aten na organizowanie pierwszej komunii świętej dla dzieci, które zostały do niej przygotowane i miały ją otrzymać w maju tego roku. Musimy przy tym zachować wszelkie ograniczenia związane z stanem epidemii. W związku z tym zapraszamy na spotkanie rodziców tych dzieci celem omówienia szczegółów. Odbędzie się ono za tydzień – 4 października 2020 – po Mszy św. o 12.30 w dużej sali pod kościołem. Aby uniknąć problemów z przemieszczaniem się, zapraszamy tychże rodziców do sali pod kościołem już na Mszę św. o godzinie 12.30.

Do końca września w kancelarii parafialnej obywają się zapisy dzieci i młodzieży nieuczęszczających na lekcje religii w szkole polskiej, a pragnących w tym roku szkolnym przystąpić do pierwszej komunii św. i do sakramentu bierzmowana.

Jak co roku organizujemy w naszej parafii kurs języka nowogreckiego. Zapisy odbędą się w poniedziałek – 5. 10. 2020. – o godz. 18.30 w salce przy ulicy Alkiviadou. Serdecznie zapraszamy!

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.