OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła

20.09.2020.

 

W poniedziałek – 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W środę – 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W sobotę – 26 września – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana

Otrzymaliśmy zgodę Arcybiskupa Aten na organizowanie pierwszej komunii świętej dla dzieci, które zostały do niej przygotowane i miały ją otrzymać w maju tego roku. Musimy przy tym zachować wszelkie ograniczenia związane z stanem epidemii. Tak więc ogólna liczba uczestników Mszy św. pierwszokomunijnej nie będzie mogła przekraczać 50 osób. Oznacza to, że każdorazowo pierwszą komunię św. będzie mogło przyjąć tylko 3 do 4 dzieci, a uczestniczyć w niej będą mogły jedynie ich najbliższe rodziny i chrzestni. W związku z tym zapraszamy na spotkanie rodziców tych dzieci celem omówienia szczegółów. Odbędzie się ono 4 października 2020 po Mszy św. o 12.30 w dużej sali pod kościołem.

Do końca września w kancelarii parafialnej obywają się zapisy dzieci i młodzieży nieuczęszczających na lekcje religii w szkole polskiej, a pragnących w tym roku szkolnym przystąpić do pierwszej komunii św. i do sakramentu bierzmowana.

Jak co roku organizujemy w naszej parafii kurs języka nowogreckiego, na który serdecznie zapraszamy. Zapisy odbędą się w poniedziałek – 5 10. 2020. – o godz. 18.30 w salce przy ulicy Alkiviadou. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

Na prośbę o. Proboszcza przypominamy również o przepisach państwowych
i kościelnych odnoszących się do uczestników liturgii w czasie epidemii, a więc o noszeniu masek w kościele i innych pomieszczeniach zamkniętych, o dezynfekcji rąk przy wejściu oraz o przyjmowaniu komunii św. na rękę.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

OGŁOSZENIE

 W SPRAWIE PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

W związku z zamknięciem miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej i zmianą godzin lotu. Jesteśmy zmuszeni do odwołania naszej pielgrzymki do Izraela. Uczestnicy otrzymają vauchery linii lotniczych Aegean do wykorzystania w ciągu 18 miesięcy oraz wpłacone pieniądze.

Ks. Krystian Jucha SJ

18.09.2020.