OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

6.09.2020.

 

Od dzisiejszej niedzieli powracamy do normalnego porządku Mszy św. Tak więc Msze św. w języku polskim odprawiane będą o 9.30, o 12.30 i o 19.00. Jeśli z powodu ograniczeń związanych z trwającą epidemią zbraknie miejsc kościele, będziemy w tym samym czasie odprawiać Msze św. w języku polskim w dużej sali pod kościołem.

We wtorek – 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę – 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi ustanowione na pamiątkę zwycięstwa nad Turkami odniesionego pod Wiedniem w roku 1683 przez króla Jana III Sobieskiego i sprzymierzone wojska chrześcijańskie.

Do końca września w kancelarii parafialnej obywają się zapisy dzieci i młodzieży nieuczęszczających na lekcje religii w szkole polskiej, a pragnących w tym roku szkolnym przystąpić do pierwszej komunii św. i do sakramentu bierzmowana.

W sobotę – 12 września – o godz. 18.00 po przerwie wakacyjnej rozpoczyna swoje spotkania grupa młodzieżowa „Młodzi Duchem”. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w tych spotkaniach.

W przyszłą niedzielę – 13 września – o godzinie 19.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo.

Zaś w sobotę – 19 września – o godzinie 20.00 rozpoczynamy spotkania małżeńskie, które będą się odbywały raz w miesiącu. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa. Tematem pierwszego spotkania będzie jedność małżeństwa.

Na prośbę o. Proboszcza przypominamy o przepisach państwowych i kościelnych odnoszących się do uczestników liturgii w czasie epidemii, a więc o noszeniu masek w kościele i innych pomieszczeniach zamkniętych, o dezynfekcji rąk przy wejściu oraz o przyjmowaniu komunii św. na rękę.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.