OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020.

W poniedziałek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W ten dzień też nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań złożonych na karteczkach.

W czwartek – 17 września – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, jezuity, biskupa i doktora Kościoła

W piątek – 18 września – święto innego świętego jezuity, tym razem bardzo dobrze nam znanego – św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.

W sobotę – 19 września – o godz. 17.30 odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka ministrantów oraz kandydatów na ministrantów. Bardzo serdecznie zapraszamy. Na spotkaniu będziemy zapoznawać się z programem na najbliższy rok. Rodziców natomiast prosimy o modlitwę za swoich synów.

Również w sobotę – 19 września – o godzinie 20.00 rozpoczynamy spotkania małżeńskie, które będą się odbywały raz w miesiącu. Pierwsze to spotkanie rozpocznie się krótką Mszą św. w dużej sali pod kościołem. Będzie ono poświęcone tematowi jedności małżeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa.

Do końca września w kancelarii parafialnej obywają się zapisy dzieci i młodzieży nieuczęszczających na lekcje religii w szkole polskiej,  a pragnących w tym roku szkolnym przystąpić do pierwszej komunii św. i do sakramentu bierzmowana.

Przypominamy, że spowiadamy na pół godziny przed Mszami św. w języku polskim. Prosimy jednak nie przychodzić do spowiedzi w ostatniej chwili, gdyż spowiednik potrzebuje przygotować się do Mszy św. Sprawy kancelaryjne zaś załatwiamy po Mszach św.

Na prośbę o. Proboszcza przypominamy również o przepisach państwowych i kościelnych odnoszących się do uczestników liturgii w czasie epidemii, a więc o noszeniu masek w kościele i innych pomieszczeniach zamkniętych, o dezynfekcji rąk przy wejściu oraz o przyjmowaniu komunii św. na rękę.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.