OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

31.01.2021.

 

We wtorek – 2.02.2021. – Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W dniu tym w czasie Mszy św. będziemy święcić gromnice. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, w którym w sposób szczególny pamiętamy o osobach konsekrowanych, o zakonnikach i siostrach zakonnych, członkach instytutów świeckich oraz o osobach Bogu poświęconych żyjących samotnie, modlimy się za nich, prosząc także o powołania do tych różnych charyzmatów życia poświęconego Bogu.

W środę – 3.02.2021. – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, czczonego jako orędownik w chorobach gardła.

W czwartek – 4.02.2021. – wspomnienie męczenników jezuickich: św. Jana de Brito oraz błogosławionych Rudolfa Acquavivy i Towarzyszy, którzy oddali swe życie za wiarę w Chrystusa w różnych krajach misyjnych.

W piątek – 5.02.2021. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

W sobotę – 6.02.2021. – wspomnienie św. Pawła Miki – jezuity – i Towarzyszy, męczenników japońskich, którzy oddali swe życie za wiarę w Chrystusa podczas prześladowania katolików przez władze japońskie w XVI wieku.

Cieszymy się, że kościoły nadal są otwarte dla wiernych, choć sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Póki co nie wprowadzamy nowych ograniczeń, ale może się to zmienić w każdej chwili. Prosimy więc o uważne śledzenia ogłoszeń na facebooku i na naszej stronie internetowej, a także o informowanie znajomych, którzy nie mają dostępu do Internetu. Przypominamy, że w soboty Msza św. w języku polskim będzie o godzinie 19.00.

Nadal jest też możliwość spowiedzi św., ale można do niej przystąpić po uprzednim, telefonicznym umówieniu się ze spowiednikiem. Nasze telefony to: +30 697 828 6094 (o. Marcin) i +30 698 662 5786 (o. Stanisław). Przy okazji spowiedzi udzielamy Komunii świętej, tym którzy z racji ograniczeń nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

Jest wiele wolnych terminów na Msze św. Można je zamawiać telefonicznie, albo poprzez E-mail.

 

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.