OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

24.01.2021.

 

Dziś po raz drugi obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis. Zwłaszcza dziś sięgnijmy po Słowo Boże zapisane w Piśmie św. i pomódlmy się nim.

W poniedziałek – 25.01.2021. – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. To nawrócenie miało dla Kościoła tak wielkie znaczenie, że obchodzimy jego wspomnienie jako święto. To też dzień szczególnej modlitwy za tych, którzy nawrócenia potrzebują.

We wtorek – 26.01.2021. – wspomnienie obowiązkowe świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa – uczniów św. Pawła.

W środę – 27.01.2021. – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy, założycielki zakonu Sióstr Urszulanek.

W czwartek – 28.01.2021. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa. Jest on patronem teologów, studentów oraz wszystkich uniwersytetów i szkół katolickich.

Cieszymy się, że od wtorku kościoły są już otwarte dla wiernych. Oczywiście, doskwierają nam obostrzenia, gdyż są otwarte wyłącznie do sprawowania Mszy św. i z takimi ograniczeniami, że w naszym kościele może być jednoczenie tylko 20 osób. Aby umożliwić uczestnictwo jak największej liczby wiernych, w niedziele i święta obowiązujące będziemy sprawować równolegle Msze św. w kościele i w sali na dole. Żeby też ułatwić powrót do domów przed godziną policyjną od najbliższej soboty do odwołania sobotnie Msze św. wieczorne będziemy odprawiać o godzinę wcześniej, czyli w soboty Msza św. w języku polskim będzie o godzinie 19.00.

Owszem, jest także możliwość spowiedzi św., ale można do niej przystąpić po uprzednim, telefonicznym umówieniu się ze spowiednikiem. Nasze telefony to: +30 697 828 6094 (o. Marcin) i +30 698 662 5786 (o. Stanisław). Przy okazji spowiedzi udzielamy Komunii świętej, tym którzy z racji ograniczeń nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

Jest wiele wolnych terminów na Msze św. Można je zamawiać telefonicznie, albo poprzez E-mail.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.