OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu

29.11.2020.

 

Dziś pierwsza niedziela roku kościelnego i zarazem rozpoczęcie adwentu. Adwent to czas przygotowania na przyjście Pana. W jego pierwszej części – do 15 grudnia –przygotowujemy się do Jego przyjścia końcu czasów, a od 16 grudnia do Jego przyjścia w liturgii Kościoła w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Czynimy to poprzez intensywniejszą modlitwę i postanowienia adwentowe, do podjęcia których Was zachęcamy. Znakiem owej intensywniejszej modlitwy adwentowej w naszym kościele będą Msze św. roratnie, które będziemy sprawować w środy, piątki i soboty o godzinie 7.00. Będzie można w nich uczestniczyć na razie poprzez profil facebookowy parafii.

W poniedziałek – 30 listopada – święto św. Andrzeja, Apostoła. W tym dniu też ostatni różaniec wypominkowy.

We wtorek – 1 grudnia – wspomnienie świętych męczenników Edmunda Campiona, Roberta Southwella, prezbiterów i towarzyszy, jezuitów, którzy oddali swe życie za wolność Kościoła w Anglii.

W czwartek – 3 grudnia – święto św. Franciszka Ksawerego, jezuity, misjonarza Indii, Japonii i Chin – patrona misjonarzy.

W piątek – 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca grudnia. Wieczorem Msza św. polsko-grecka z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W najbliższą niedzielę – 6 grudnia – św. Mikołaja. Jako że jest to niedziela, nie będziemy go wspominać w liturgii Kościoła, ale nie zapominajmy o tym świętym i naszych zwyczajach z nim związanych, pamiętając o słowach Pana Jezusa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.”

Mimo lockdownu staramy się funkcjonować normalnie. Modlimy się wspólnie, choć na odległość, korzystając z transmisji rorat i innych Mszy św. na profilu facebookowym naszej parafii. Pozostajemy też w kontakcie między sobą czy to telefonicznym, czy mailowym. Numery telefonów i adres mailowy znajdują się na stronie: https://ateny.jezuici.pl/?page_id=135. Można także w ten sposób zamawiać intencje Mszy św.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.