OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020.

 

Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – święto patronalne pracujących w naszej parafii Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Dziękujemy Panu Bogu za nie
i modlimy się w ich intencji w dniu dzisiejszym szczególnie na Mszy św. o 12.30.

W poniedziałek – 23 listopada – wspomnienie bł. Michała Augustyna Pro, jezuity, kapłana i męczennika, rozstrzelanego w czasie prześladowania Kościoła
z Meksyku w 1927 r. Ostatnie jego słowa brzmiały: „Niech żyje Jezus Chrystus – Król”.

We wtorek – 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i towarzyszy – męczenników wietnamskich. W tym dniu też nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb
i podziękowań. Prośby i podziękowania prosimy przesyłać na adres mailowy parafii: [email protected] lub na facebooku (messeger) do o. Stanisława: https://www.facebook.com/stlucarz

W środę – 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W czwartek – 26 listopada – wspomnienie św. Jana Berchmansa, jezuity.

Mimo lockdownu staramy się funkcjonować normalnie. Modlimy się wspólnie, choć na odległość, korzystając z transmisji różańca wypominkowego i Mszy św. na profilu facebookowym naszej parafii. Pozostajemy też w kontakcie między sobą czy to telefonicznym, czy mailowym. Numery telefonów i adres mailowy znajdują się na stronie: https://ateny.jezuici.pl/?page_id=135. Można także w ten sposób zamawiać intencje Mszy św., czy składać jeszcze wypominki.

Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych, starając się zyskać dla nich odpusty zgodnie z zasadami ogłoszonymi tydzień temu, w dzień Wszystkich Świętych. Szczegóły na stronie internetowej: http://ateny.jezuici.pl/

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.