OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.11.2020.

 

Znów nastał trudny czas, czas lockdown-u, a więc i zamknięcia kościołów. Z ciężkim sercem podporządkowujemy się zarządzeniom władz państwowym, a oznacza to, że do końca miesiąca listopada nie będzie żadnych wspólnych liturgii i spotkań zarówno w kościele, jak i w salach parafialnych. Wszystkie zamówione Msze św. będą odprawiane. Także różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 18.30 w te dni powszednie, kiedy jest Msza św. w języku polskim, a więc w poniedziałki, wtorki i czwartki. W większości Mszy św. i nabożeństw różańcowych będzie można uczestniczyć on-line na żywo na stronie facebooka parafii. Jedynym wyjątkiem będzie Msza św. niedzielna o 19.00. Jej intencja będzie sprawowana w koncelebrze o godzinie 12.30. Chcemy tu uniknąć sytuacji, żeby kapłan musiał ją sprawować sam.

Pragniemy utrzymać z parafianami także kontakt indywidualny. Sprawy kancelaryjne i inne pilne będzie można załatwić przez telefon lub przez e-mail. Numery telefonów duszpasterzy i adres e-mail są dostępne na polskiej stronie parafii: https://ateny.jezuici.pl/?page_id=135 . Można będzie w ten sposób także zamawiać intencje Mszy św., czy składać jeszcze wypominki. Na ile to możliwe, będą funkcjonować on-line także grupy parafialne.

Najbliższy tydzień to tydzień bogaty we wspomnienia świętych i rocznice:

– W poniedziałek – 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej nazywaną „matką i głową wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

– We wtorek – 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– W środę – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa (imieniny naszego o. Marcina). W tym dniu także Święto Niepodległości – 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Ojczyznę.

 

– W czwartek – 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

– W piątek – 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

– W sobotę – 14 listopada – wspomnienie św. Józefa Pignatellego, prezbitera, jezuity, który oddał nieocenione zasługi podczas kasaty zakonu w latach 1773-1814.

Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych zmarłych, starając się zyskać dla nich odpusty zgodnie z zasadami ogłoszonymi tydzień temu, w dzień Wszystkich Świętych. Szczegóły na stronie internetowej: http://ateny.jezuici.pl/

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.