OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

23.08.2020

 W ostatnim tygodniu nastąpiły w naszej wspólnocie parafialnej duże zmiany. Pożegnaliśmy o. Krystiana Juchę SJ, który wrócił już do Polski i najbliższych dniach podejmie nowe zadania, wyznaczone mu przez przełożonych. Będzie pełnił funkcję wicedyrektora do spraw ekonomicznych w jezuickim Liceum św. Stanisława Kostki w Krakowie. Raz jeszcze dziękujemy o. Krystianowi za osiem lat jego ofiarnej pracy dla Polaków w Atenach, i to nie tylko na niwie duszpasterskiej. Życzymy mu sił i błogosławieństwa Bożego w wypełnianiu nowych obowiązków.W czwartek przybył do nas następca o. Krystiana – o. Marcin Baran SJ. O. Marcin przez wiele lat był wykładowcą na Akademii Ignatianum w Krakowie, ale pełnił też wiele innych funkcji w zakonie. Był m. in. duszpasterzem akademickim jak również duszpasterzem wspólnoty niemieckojęzycznej w Krakowie. W Atenach nie jest zupełnie nieznany, gdyż w roku 2011 głosił w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe. Witamy go wśród nas i życzymy mu nie tylko owocnej pracy, ale i tego, by jak najszybciej poczuł się w naszej wspólnocie parafialnej jak u siebie w domu.    

W poniedziałek – 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła.                                                              

W środę – 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Jako że w tym dniu nie ma Mszy św. w języku polskim. Mszę św. z tej uroczystości odprawimy dzień wcześniej. A więc wszystkich czcicieli Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. we wtorek – 25 sierpnia – jak zwykle na godzinę 19.00.                                                                                                                                                               

W czwartek – 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna.                                                                                                              

W piątek  – 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna z Hippony, biskupa i doktora Kościoła – bodaj najwybitniejszego z Ojców Kościoła zachodniego.                                                                                                          

Do końca sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny, a więc także w przyszłą niedzielę Msze św. o 9.30 i 19.00. Ciągle obowiązują nas ograniczenia związane z trwającą epidemią i – być może – nie wszyscy będą mogli zmieścić się w kościele, dlatego w przypadku większej ilości osób będziemy równolegle odprawiać drugą Mszę św. w języku polskim w sali pod kościołem.

Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.