IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (03.04.2011)

1.     Dziś odbywa się w parafii Kiermasz Otwartych Serc. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci ze Szkoły Polskiej i przedszkoli, a także do degustacji polskich potraw i ciast. Zachęcamy także do udziału w loterii fantowej. Cały dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym. Mszę św. w intencji organizatorów i dobroczyńców kiermaszu odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.

2.     Liderów grup parafialnych zapraszamy na spotkanie z ojcem prowincjałem Wojciechem Ziółkiem SJ w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 20:00 w sali KEO.

3.     W piątek 8 kwietnia o godz. 19:00 ks. abp Nikolaos Foskolos udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

4.     W przyszłą niedzielę po południu planowana jest Diecezjalna Droga Krzyżowa w parafii św. Łukasza w Iraklio. Szczegóły podamy w kolejnych ogłoszeniach.

5.     W rocznicę katastrofy smoleńskiej o godz. 9:30 odprawiona będzie Msza św. za wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

6.     Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 19:00.

7.     Poszukujemy kontaktu z panią Bogusławą Marczyk z Warszawy.

8.     Kochać i służyć we wszystkim to tytuł rekolekcji, które od 9 do 12 kwietnia poprowadzi o. Stanisław Morgalla, jezuita, wykładowca psychologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne będzie w ramach Mszy niedzielnych, kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00. Na czas rekolekcji i Wielkiego Tygodnia zawieszamy spotkania w grupach parafialnych. Planowane jest tylko spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej za tydzień o 9:00.

9.     W kancelarii są do nabycia dwie książki ojca Morgalli oraz najnowszy numer „EKG”, a w nim artykuły i świadectwa naszych parafian oraz program spowiedzi i nabożeństw. Zachęcamy do lektury.