OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA
01.04.2018

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Caritas. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy i uczniów z Polskiej Szkoły, oraz p. Annie Sardis i s. Katarzynie za przygotowanie pięknego przedstawienia na podstawie opowiadania o Małym Księciu. Dzięki tym wszystkim wspólnym akcjom integruje się nasze polskie środowisko wokół spraw ważnych i najważniejszych, Życzymy sobie, aby grecka Polonia była przykładem dbałości o polskie tradycje i kulturę. W ramach tejże akcji zebraliśmy 2056,50 Euro, samorząd szkolny przekazał 288 Euro, zaś harcerze 115,50. Wszystkim serdeczne Bóg Zapłać oraz obfitych łask Bożych w nadchodzących świętach.

Dzisiaj młodzież sprzedaje baranki wielkanocne, które mogą być smacznym dodatkiem do życzeń świątecznych. Akcją tą wspieramy ich pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji naszej Polonii. „Pyszne baranki od s. Katarzynki i scholanki.”

Program Wielkiego Tygodnia i obchodów świątecznych
 Program spowiedzi jest dostępny na tablicy ogłoszeń i w internecie.
 W Wielki Wtorek o 19:00 Eucharystia, w czasie której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 W Wielką Środę zapraszamy do katedry przy ul. Panepistimiou. Podczas Eucharystii o godz. 18:30 ks. abp Sevastianos Rossolatos dokona konsekracji Krzyżma Świętego oraz pobłogosławi olej katechumenów i olej chorych. W tym dniu w naszym kościele nie będzie Mszy o 19:00.
 W Wielki Czwartek o godz. 20:30 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w języku polskim. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00 w sali pod kościołem, po niej tradycyjna procesja ulicami Aten.
 W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w godz. 9:00-15:00 w sali pod kościołem.
 Wigilia Paschalna w języku polskim w sobotę o godz. 22:15.
 W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. Rezurekcja: 7:30, 9:30, 12:30.
Nie będzie Mszy o godz. 19:00!

• Potrzebnych jest ośmiu mężczyzn do niesienia „epitafium” w Wielki Piątek. Przyda się również pomoc kilku osób w przygotowaniu dekoracji „epitafium” w piątek o 9:00 rano.
• Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na próbę liturgii w czwartek po Eucharystii.
• Od Wielkiego Piątku zaczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia zapraszamy na nocne czuwanie, szczegóły na afiszu.