IX Konkurs Kolęd

Wspólne kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany jest dla uczniów Polskiej Szkoły w Atenach przede wszystkim  po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd i przypominać że: „Boże Narodzenie to święty czas, to  radosny czas”.

13 grudnia 2015 r. już po raz drugi w sali teatralnej Parafii Polskiej w Atenach odbył się IX Szkolny Konkurs Kolęd, organizowany dla uczniów Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach. Tym razem w spotkaniu kolędowym wzięły udział 23 klasy a także scholka parafialna prowadzona przez s. Katarzynę i grupa dzieci ze świetlicy szkolnej. Po raz pierwszy podczas Koncertu kolędowali rodzice wraz z Jury i siostrami. Na uroczyste spotkanie przybyła Pani Anna Barbarzak – Ambasador RP w Atenach, wielu nauczycieli, rodziców, a także przedstawiciele środowiska greckiego. Organizatorem IX Konkursu Kolęd była s. Edyta i s. Halina.

Wolontariusze z polskiej Parafii w Atenach przygotowali kiermasz świąteczny. Przy okazji Koncertu Kolęd sprzedawano tradycyjne polskie jedzenie. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc ubogim.