Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2015

♦  Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. biskupa Stanisława Stefanka. Uroczysta Msza św. z jego udziałem w niedzielę o 9:30.

  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami dziś po Mszy św. o 9:30 w sali pod kościołem.

  Spotkanie organizacyjne dla dzieci zapisanych na katechezę niedzielną odbędzie się 11 października o 12:00 w sali przy Alkiviadou 23. Natomiast po Eucharystii o 12:30 będzie spotkanie dla rodziców wszystkich dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św. Uroczystość komunijna planowana jest w trzecią niedzielę maja.

  Na wspólną adorację Najśw. Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Eucharystii.

  W październiku odmawiamy różaniec w poniedziałek, wtorek i czwartek o 18:30 oraz w niedzielę o 8:45.

  W kancelarii można się zapisać na pielgrzymkę do Plaka Kerateas, gdzie po odmówieniu różańca wszyscy wezmą udział w Eucharystii sprawowanej przez ks. arcybiskupa Sebastiana. Odjazd autokaru w niedzielę 11 października o godz. 15:15 z ul. Acharnon blisko kościoła. Przy zapisie prosimy o wpłacenie 5 euro. Dzieci są zwolnione z opłaty.

  Dla osób powyżej 60 roku życia Caritas Athinas proponuje w tym dniu całodzienną wycieczkę w okolice Sounio, która zakończy się wieczorem w Plaka Kerateas. Koszt 10 euro – zapisy przez telefon podany na plakacie Caritas – 210.3626.186.

  Spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej wyjątkowo odbędzie się w trzecią niedzielę października.

  Zachęceni przez Księdza Arcybiskupa planujemy spotkania formacyjne dla małżeństw – zwłaszcza tych, które świętować będą wkrótce I Komunię lub bierzmowanie swoich dzieci. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 13 października o 19:30.

  Lekcje języka polskiego odbywają się w soboty o 13:30 w sali przy Alkiviadou 23. Są wolne miejsca również dla dzieci, które bardzo słabo mówią po polsku.

  Od czwartku porady prawne będą udzielane przy ul. Alkiviadou 23. By uzyskać poradę, koniecznie należy umówić się przez telefon: 697.692.4552.

  Na tablicy ogłoszeń dostępne są informacje na temat wyborów do Sejmu i Senatu RP.

  Poszukujemy kontaktu z panią Bożeną Samol.

 

Po udanej pielgrzymce do Agia Theodora siostra Halina proponuje kolejny wyjazd za dwa tygodnie – tym razem w okolice Kalavrity. W programie zwiedzanie jaskini Limnon i monasteru Agia Lavra. Koszt udziału dla dzieci 19 euro, dla dorosłych 23 euro. Prosimy o zapisywanie się w ciągu tego tygodnia, bo w niedzielę wypada potwierdzić, czy wyjazd się odbędzie.

agia lavra

Agia Lavra