VIII Szkolny Konkurs Kolęd.

14 grudnia w sali teatralnej Parafii Polskiej w Atenach odbył się VIII Szkolny Konkurs Kolęd, organizowany dla Uczniów Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach. Tym razem w spotkaniu kolędowym wzięło udział 23. klasy naszej szkoły oraz grupa Harcerzy i uczniowie ze świetlicy szkolnej, w sumie 420 dzieci.

Na uroczyste spotkanie przybyła Pani Karolina Smaga – konsul PR w Atenach, Dyrekcja ZS w Atenach, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele środowiska greckiego.

Jury Konkursu Kolęd składało się z sześciu osób. Przewodniczącą była pani Marzanna Geisler – dyrektor ZS w Atenach, a członkami Jury pani Karolina Smaga – konsul RP w Atenach, o. Kazimierz Faron SJ – proboszcz Parafii Polskiej, pan Evaggelos Mokos – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 w Atenach, oraz pani Barbara Rodzinka i pani Beata Godycka – jako przedstawiciele Rady Rodziców nauczania ramowego i uzupełniającego.

Uczestnicy Konkursu ubrani w stroje nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia zaprezentowali   piękny śpiew kolęd. Do występu na scenie przygotowywali się przez wiele dni, nie tylko poprzez ćwiczenie śpiewu, ale także przez uszykowanie stroju nawiązującego do tradycji świątecznej.

Spośród uczestniczących klas zostały wyróżnione:

Kl. II a, kl. II c, kl. III a nauczania uzupełniającego za śpiew kolędy pt. ”Dzisiaj w Betlejem”

Kl. II a gimnazjum uzupełniającego, która zaśpiewała kolędę pt. ‘’Oj Maluśki, Maluśki…”

  1. I b gimnazjum uzupełniającego, za wykonanie kolędy pt. „Wśród nocnej ciszy”
  2. VI b nauczania uzupełniającego, za śpiew kolędy pt. „Kołysanka”
  3. IV a nauczania ramowego, która śpiewała kolędę pt. „Mędrcy Świata”
  4. I b gimnazjum ramowego, która wykonała kolędę pt. „Do stajenki”

Wszystkim Uczestnikom VIII Konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!