Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY
30.12.2012
1. Składamy serdeczne podziękowanie Siostrom Misjonarkom, panu Krzysztofowi Starościakowi oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wieczerzy wigilijnej i zadbały o wystrój kościoła i świąteczną szopkę.
2. W poniedziałek 31 grudnia będzie tylko jedna Msza święta o godz. 19:00, a po niej krótkie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.  1 stycznia porządek Mszy niedzielny.
3. W pierwszy piątek stycznia spowiedź zaczniemy później niż zwykle: od godz. 18:00. Nie ma potrzeby, by korzystały z tego sakramentu osoby, które niedawno się spowiadały i nie popełniły grzechu ciężkiego. Ważne jest, by przyjąć Komunię św. na Eucharystii o godz. 19:00 lub 20:00.
4. W pierwszą sobotę o godz. 18:30 odprawimy nieszpory za zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Również Msza o 19:00 będzie ofiarowana w tej intencji.
5. Róża Rodzin spotka się w przyszłą niedzielę po Mszy o 9:30.
6. 4 stycznia przypada 70. rocznica śmierci Jerzego Szajnowicza, bohatera greckiego ruchu oporu. Z tej okazji przybędzie z Polski delegacja rządowa, która weźmie udział w uroczystej Eucharystii w naszym kościele w poniedziałek 7 stycznia o godz. 19:30. Zapraszamy również wszystkich parafian.
7. Rodziny, które zapisały się na kolędę, prosimy o przygotowanie krzyża i świec. Wodę święconą księża noszą ze sobą. W styczniu z racji kolędy kancelaria będzie otwarta tylko po Mszach świętych. W ważnych sprawach proszę kontaktować się przez telefon.
8. W kancelarii dostępne są kalendarze katolickie w języku polskim i greckim.