Ogłoszenia parafialne

I  NIEDZIELA ADWENTU
02.12.2012
1. Czy można jeszcze dziś wierzyć? – to temat rozpoczętych właśnie rekolekcji adwentowych. Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach w poniedziałek i wtorek o 19:00.
2. W związku z rekolekcjami i kiermaszem w tym tygodniu nie będzie spotkań w grupach parafialnych, 9 grudnia nie będzie katechezy niedzielnej.
3. We wtorek imieniny obchodzi o. Krystian Jucha, a w czwartek ks. abp Nikolaos Foskolos. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
4. W pierwszy piątek grudnia spowiadamy od 17:00. Msza po grecku będzie o 19:00, po polsku o 20:00.
5. Roraty będą odprawiane w soboty o 7:00 rano.
6. Zgodnie z tradycją w uroczystość Chrystusa Króla policzyliśmy wiernych obecnych na Mszach św. Wszystkich razem było 1470 osób, w tym 90 osób na Mszach greckich. Dla porównania dwa lata temu było 2070 wiernych, a pięć lat temu – 2800.
7. Zainteresowanych udziałem w parafialnej Wieczerzy Wigilijnej prosimy o zgłaszanie się do kancelarii. Przy zapisie należy wpłacić 10 euro i wziąć zaproszenie, które upoważnia do wejścia na salę. Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej, może otrzymać zaproszenie, wpłacając jedno euro.
8. W kancelarii dostępne są opłatki i świece na stół wigilijny. Można też kupić kalendarze katolickie i grudniowy numer Posłańca.
9. Jako przedsmak Kiermaszu są dziś do kupienia pączki i drożdżówki przygotowane przez naszych wolontariuszy. A już przyszłą niedzielę właściwy Kiermasz Świąteczny. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci z polskiej szkoły i przedszkoli. Polecamy tradycyjne potrawy z kiermaszowej kuchni i domowe wypieki. Również cała taca zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc najuboższym. Przy  okazji pragniemy podziękować za dotychczasową Waszą ofiarność. Z podsumowania ostatnich trzech lat wynika, że z pomocy parafii skorzystało 150 rodzin, otrzymując w sumie ponad 24 tys. euro.