OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
29.07.2012
1.   We wtorek obchodzimy uroczystość św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, przyjmując Komunię św. i odmawiając w naszym kościele Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencji papieża. O godz. 19:00 zapraszamy na Eucharystię oraz na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy się modlić o dar rozeznawania duchowego i ochronę przed działaniem złego ducha we współczesnym świecie.
2.   Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła można uzyskać także 1 i 2 sierpnia (na pamiątkę Porcjunkuli – małego kościółka odnowionego przez św. Franciszka).
3.   W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 17:30 do 20:00. Msza św. o godz. 19:00 i 20:00.
4.   W związku z dużym zainteresowaniem zapraszamy ponownie na film „Przebłysk wieczności” w sobotę 4 sierpnia o 18:30 w sali pod kościołem.
5. Biskupi polscy zachęcają, by sierpień był dla naszych rodaków miesiącem trzeźwości. W liście pasterskim biskupi alarmują, że aż 14 % dorosłych Polaków pije ryzykownie i szkodliwie, często nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Ponad milion Polaków jest uzależnionych. Co najmniej dwa miliony dzieci żyje w rodzinach obarczonych dramatem uzależnienia. Każdy polski podatnik przeznacza co roku 800 zł na pokrycie strat wynikających z nadmiernego spożycia alkoholu. Szczególny niepokój budzi rosnące spożycie alkoholu wśród młodzieży. By temu przeciwdziałać, rodziny potrzebują wsparcia całego społeczeństwa. „Rodzice mają prawo oczekiwać, że ich dzieci nie otrzymają alkoholu na spotkaniu towarzyskim, w mieszkaniu przyjaciół czy na dyskotece. Mają też prawo wymagać od szkoły i nauczycieli jednoznacznego stosunku wobec picia alkoholu. Abstynencja dzieci i młodzieży nie jest dobrowolnym wyborem, lecz koniecznością”.