OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU
11.12.2011
 
1. Serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę Marcina Barana SJ, który przybył do Aten, by pomóc nam w odnalezieniu najlepszej odpowiedzi na kryzys. Ciąg dalszy rekolekcji będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
2. Na kolejną katechezę dla dorosłych zapraszamy w poniedziałek 19 grudnia. Tym razem pochylimy się nad tajemnicą Pisma Świętego. W ramach zadania domowego warto przeczytać papieską adhortację o Słowie Bożym, która jest do nabycia w kancelarii.
3. Roraty odprawiane są w piątki i soboty o 6:30 rano.
4. Osoby samotne, które chciałyby uczestniczyć w parafialnej Wieczerzy Wigilijnej, mogą zapisywać się w kancelarii do niedzieli 18 grudnia. Przy zapisie należy wpłacić 10 euro i wziąć zaproszenie, które będzie sprawdzane przy wejściu na salę. Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej, może otrzymać zaproszenie bezpłatnie, ale niech koniecznie zapisze się na listę.
5. W kancelarii są dostępne opłatki i świece na stół wigilijny.
6. Osoby, które chciałyby zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o dokładne wypełnienie kartek dostępnych przy wejściu do kościoła. By ułatwić odnalezienie podanych adresów, warto zapisać również nazwy najbliższych przecznic, między którymi znajduje się wasz dom. Wypełnione kartki będą przyjmowane po Mszach w przyszłą sobotę i niedzielę. Po 18 grudnia zapisanie się na kolędę nie będzie już możliwe.
7. Dziś odbywa się w parafii Kiermasz Świąteczny. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci ze Szkoły Polskiej i przedszkoli, a także do degustacji polskich potraw i ciast. Warto spróbować szczęścia w loterii fantowej, bo większość losów wygrywa i jest sporo nagród pocieszenia. Cały dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym. Eucharystię w intencji dobroczyńców odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.