OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2011
 
1. W ramach obchodów uroczystości Chrystusa Króla po Mszy o 18:00 zostanie odmówiona litania oraz akt poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
2. Siostry pracujące w naszej parafii należą do zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W dniu ich święta prośmy o Boże błogosławieństwo i liczne powołania.
3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze św. roratnie będą odprawiane w piątki i soboty o 6:30. Według wielowiekowej tradycji roraty odprawia się wcześnie rano, gdy jeszcze ciemności okrywają ziemię. Roraty przypominają, że przed przyjściem Chrystusa cała ludzkość pozostawała w ciemnościach błędu i śmierci, z utęsknieniem wyczekując Światłości Świata. W czasie Mszy zapala się świecę roratnią – symbol Maryi, która jak jutrzenka poprzedza światło dnia – Jezusa Chrystusa.
4. W ramach przygotowań do Kiermaszu Świątecznego (który planujemy na niedzielę 11 grudnia) już za tydzień będą do kupienia pączki i drożdżówki. Przy tej okazji ogłaszamy zbiórkę odzieży w dobrym stanie, którą Siostry Matki Teresy z Kalkuty przekażą najuboższym.
5. Osoby, które korzystały z biblioteczki Grupy Emaus, proszone są o oddawanie książek ojcu Robertowi.
 
Uwaga! Informacje w języku greckim zamieszczane przez ojca proboszcza Sebastianosa Frerisa SJ można znaleźć na stronie:

http://greekjesuits.blogspot.com

Zapraszamy też na stronę jezuitów greckich:

http://www.jesuits.gr