OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18.09.2011
 
1. Z okazji rozpoczęcia nowego roku duszpasterskiego ojciec proboszcz Sebastianos Freris SJ odprawi uroczystą Eucharystię o 11:00 i 12:30. Od dziś wznawiamy spotkania grup parafialnych w terminach podanych w gazetce i na tablicy ogłoszeń.
2. W poniedziałki o godz. 20:00 odbywają się próby Diakonii Muzycznej. Zapraszamy wszystkich, którzy dobrze śpiewają i chcą włączyć się we wspólną modlitwę.
3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym roku nowenna będzie połączona z Mszą o 19:00. O 18:30 jak w każdy wtorek zapraszamy na różaniec.
4. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” zaprasza wszystkich parafian na pierwsze powakacyjne spotkanie. Odbędzie się ono w czwartek, a rozpocznie się o godz. 19.00 Eucharystią z okolicznościowym kazaniem. Po niej będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem.
5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów i ich rodziców (szczególnie ojców) na pierwszą zbiórkę ministrancką.
6. Do końca września przyjmujemy zgłoszenia na katechezę niedzielną. Zajęcia rozpoczną się 2 października: o godz. 10:35 dla uczniów gimnazjum, o 11:30 dla dzieci przed I Komunią. W tym dniu będzie też spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy o 12:30. (Rodziców, którym zależy na polskiej katechezie dla innych grup wiekowych, zapraszamy na spotkanie 25 września po Mszy o 12:30.)
7. Można się jeszcze zapisać na kurs języka greckiego w naszej parafii. Pierwsze spotkanie we wtorek 20 września o godz. 18.00 w sali na Alkiviadou 23.
8. 26 września przyjedzie do Aten ks. Marcin Kuśmirek. Założona przez niego fundacja służy pomocą rodzinom, które zmagają się z problemem alkoholizmu czy innych uzależnień. Zachęcamy do udziału w spotkaniach, które będą w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach wieczornych.
9. W przyszłą niedzielę przy kościele będą przyjmowane zapisy na listę wyborców po Mszy o 12:30 oraz między Mszami wieczornymi. Przy zapisach należy przedstawić ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli ktoś ma dostęp do internetu, polecamy możliwość zapisania się na listę pod adresem: https://ewybory.msz.gov.pl
10. Polecamy najnowszy numer „EKG” a w nim aktualne informacje o życiu parafii.