V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10.04.2011)

1. Pragniemy gorąco podziękować pani Marzenie Tołoczko i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Kiermaszu Otwartych Serc: sponsorom, wolontariuszom, dzieciom występującym na scenie, nauczycielom i wychowawcom odpowiedzialnym za program artystyczny oraz każdemu, kto nie żałował grosza na zakup losów czy oferowanych smakołyków. W sumie zebrano 6770 euro, które będą przeznaczone na pomoc najuboższym. Msza św. w intencji organizatorów i dobroczyńców kiermaszu będzie odprawiona dziś o godz. 18:00.

2. Diecezjalna Droga Krzyżowa w parafii św. Łukasza w Paleo Iraklio rozpocznie się dziś (w niedzielę) o godz. 18:30.  

3. W piątek o 18:00 Droga Krzyżowa dla dzieci;  o 19:00 Droga Krzyżowa po grecku (połączona z Mszą św.);  o 20:15 Droga Krzyżowa po polsku. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 19:00.  

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Procesja z palmami o godz. 10:30. Lektorów i osoby chętne do czytania Męki Pańskiej prosimy o wpisanie się na listę w kancelarii parafialnej. Jest też lista z funkcjami liturgicznymi na czas Triduum Paschalnego. Jak co roku potrzebne są osoby do niesienia w procesji Epitafium i obrazu Matki Bożej, lektorzy i osoby śpiewające psalmy. Próba liturgii dla ministrantów i lektorów we wtorek (12 kwietnia) o godz. 20:00.  

5. W środę 20 kwietnia przypadają imieniny siostry Agnieszki, naszej organistki. Pamiętajmy o niej w modlitwie. (Okazja do złożenia życzeń będzie w Niedzielę Palmową na Mszy o 12:30).  

6. Serdecznie witamy w naszej parafii ojca Stanisława Morgallę, jezuitę, który przyjechał do nas z Rzymu, by poprowadzić rekolekcje wielkopostne. Kolejne spotkania będą w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00. Gdyby ktoś chciał pogłębić proponowane tematy, polecamy dwie książki ojca rekolekcjonisty: „Duchowość daru z siebie” i „Miłość do kwadratu”.