OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ósma Niedziela Zwykła

01.03.2020

W tym tygodniu rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Jest to okazja do pogłębienia swojego życia duchowego. Jak co roku są dodatkowe nabożeństwa, takie jak Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 20.15 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18.00. Zaś Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 18.30 i w piątek o godz. 18.30. Można potraktować udział w tych nabożeństwach jako akt pokuty i wynagrodzenia za grzechy własne i innych członków Kościoła.

Dlatego też w tym czasie zawieszamy wszelkie spotkania grup w ciągu tygodnia.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 18.00.

W Środę Popielcową dodatkowa msza św. w j. polskim o godz. 17.30. zaś spowiedź od godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby biednych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 18.30, droga krzyżowa w j. greckim o godz. 19.00, zaś msza św. w j. polskim o godz. 19.30 z nabożeństwem do NSPJ po niej droga krzyżowa w j. polskim o godz. 20.15.

Grupy chętne do prowadzenia drogi krzyżowej proszę zgłaszać w kancelarii.

W przyszłą niedzielę 8 marca po mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy małżeństwa i rodziny na spotkanie do dużej sali. Pary, które przeszły cykl spotkań małżeńskich chcą się podzielić swoim doświadczeniem. Będzie możliwość zakupienia czegoś do jedzenia oraz będą pyszne pączki. Serdecznie zapraszamy.

14 marca (sobota) zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze na górze Imittos, początek o godz. 10.00. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii.

W gablotce jest lista kandydatów do bierzmowania.

W kancelarii do nabycia kalendarz Rady rodziców polskiej szkoły.