III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (27.03.2011)

 1.W przyszłą niedzielę organizujemy Kiermasz Otwartych Serc. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci ze Szkoły Polskiej i przedszkoli, a także do degustacji polskich potraw i ciast. Już dzisiaj przed kościołem można nabyć pączki i drożdżówki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym.

2. Gdyby ktoś ze sponsorów chciał ufundować nagrody loteryjne lub w inny sposób wesprzeć inicjatywę „Caritas”, prosimy o kontakt z ks. Kazimierzem Faronem (tel. 697.8286.094).

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się również diecezjalne spotkanie dzieci z ks. arcybiskupem Mikołajem Foskolosem w Anavricie koło Kifisji. Wyjazd o 9:00 z ul. Acharnon, powrót po godz. 16:00. Prosimy, by dzieci zabrały z sobą drugie śniadanie, zabawki i piłki do gry. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. W poniedziałek 28 marca przygotowanie do chrztu po Mszy o godz. 19:00.

5. Otwarty mityng Anonimowych Alkoholików odbywa się w ostatni czwartek każdego miesiąca o godz. 20:00 w sali na Alkiviadou 23. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani, nie tylko ci, których dotyka problem alkoholizmu.

. W pierwszy piątek kwietnia spowiadamy od 17:30; o 18:00 Droga Krzyżowa dla dzieci;  o 19:00 Droga Krzyżowa i Msza po grecku; o 20:15 Msza św. po polsku, a po niej Droga Krzyżowa oparta na rozważaniach Jana Pawła II.

7. W sobotę 2 kwietnia przypada szósta rocznica śmierci Papieża Polaka. O 20.15 odprawimy Mszę św. dziękczynną za życie i posługę Jana Pawła II.

8. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 19:00.

9. Liderów grup parafialnych prosimy o jak najszybsze przesłanie aktualnych informacji i zdjęć, które będą zamieszczone na nowej stronie internetowej parafii.

10. Kochać i służyć we wszystkim to tytuł rekolekcji, które od 9 do 12 kwietnia poprowadzi o. Stanisław Morgalla, jezuita, wykładowca psychologii na Papieskim Uniwersytecie      Gregoriańskim w Rzymie.

11. W kancelarii są do nabycia dwie książki ojca Morgalli, a także kwietniowy numer Posłańca.

      W najnowszej gazetce „EKG” znaleźć można poruszające świadectwa naszych parafian oraz program spowiedzi i nabożeństw w Wielkim Tygodniu. Zachęcamy do lektury.