Ogłoszenia parafialne

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
17.11.2013

• Dziękujemy za poparcie inicjatywy Jeden z nas. W naszej parafii podpisy złożyło 70 osób, a w całej Europie 1 896 000 osób.
• Różaniec za zmarłych odmawiamy w poniedziałek, wtorek i czwartek o 18:30. Mszę w ich intencji odprawimy w sobotę o 19:00.
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o 19:00.
• Na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek po wieczornej Eucharystii.
• W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji przed Mszą o 19:00 zostanie odmówiona litania oraz akt poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Siostry Misjonarki. W ich intencji odprawimy Eucharystię o 12:30.
• Za tydzień z inicjatywy Episkopatu Grecji przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach.
• W kancelarii można kupić Posłańca Serca Jezusowego i kalendarze katolickie.

    
OGŁOSZENIA  ks. Jerzego Chorzempy z NAFPLIO

Msze św. dla Was, drodzy Rodacy :
W kościele Przemienienia Pańskiego w Nafplio : w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00.
W czwartek każdego tygodnia od godz. 9:00 do 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 10:00. Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 10:30.     
    Polska Szkoła dla dzieci i młodzieży – Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 16:30. Można się ciągle zapisywać.
    Msze św. w Patra (Agios Andreas, ul. Mezonos 81) : Msza św. o godz. 18:00 w każdą drugą niedzielę miesiąca :  8 grudnia i 12 stycznia o 18:00.
    Kalamata (Mitropolitou Meletiou 10, in front of the Military Museum) w każdą trzecią niedzielę miesiąca 15 grudnia i 19 stycznia Msza św. o godzinie 18:00. W Boże Narodzenie 25 grudnia o godz. 18:00. Spowiedź na pół godziny przed Mszą św.

    W naszych wspólnotach w Kalamacie (15 grudnia od godz. 17:00),  w Patrze (8 grudnia od godz. 17:00) i w Nafplio (21 grudnia od godz. 17:00 i 22 grudnia od godz. 9:30) będą dniami rekolekcyjnymi. Na program tych dni złoży się godzinna adoracja, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. Pomoże Wam ona przygotować serca na narodzenie w nich Jezusa. Msza św. z komunią św. ukoronuje te spotkania. Mam nadzieję, że weźmiecie tę moją propozycję jako dar mojej kapłańskiej posługi dla Was i licznie się wybierzecie do Waszych kościołów. Nie należy przyjść na ostatnią chwilę, ale już wcześniej, aby móc się wyspowiadać zgodnie z Waszym oczekiwaniem.

    Kontakt z ks. Jerzym Chorzempą TChr, duszpasterzem Polonii na półwyspie peloponeskim :     Catholic Church Metamorphosi Sotira, odos Ath. Fotomara, 211 00 Nafplio.
    E-mail : [email protected];  tel. 275.2024.568 – komórka: 694.786.4914
    http://catholique-nauplie.blogspot.fr