OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.03.2012
1. W przyszłą niedzielę organizujemy Kiermasz Otwartych Serc. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci ze Szkoły Polskiej i przedszkoli, a także do degustacji polskich potraw i ciast. Już dzisiaj przed kościołem można nabyć pączki i drożdżówki, z których dochód przeznaczamy na pomoc najbardziej potrzebującym. Są także do nabycia świece Caritas i pamiątkowe koszulki z logo parafii.
2. Gorzkie żale odprawiane są w niedzielę o godz. 19:00. Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątek o 18:00; dla dorosłych – o 20:15.
3. W poniedziałek (26 marca) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego albo Krucjatę Wyzwolenia Człowieka zapraszamy na dziękczynną Eucharystię o godz. 19:00. Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do Duchowej Adopcji czy Krucjaty.
4. Konfrontacja „władzy ludowej” z Kościołem w Polsce – to temat wykładu, który ks. prof. Stanisław Nabywaniec wygłosi w naszym kościele w środę (28 marca) o godz. 19:30.
5. W czwartek zapraszamy Parafian na Eucharystię i adorację Najśw. Sakramentu. Modlić się będziemy zgodnie ze słowami Pana Jezusa: „aby byli jedno”. Początek o godz.19.00.
6. Za tydzień ks. prof. Nabywaniec poprowadzi dla nas rekolekcje wielkopostne. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne będzie w ramach Mszy niedzielnych, kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00. Na czas rekolekcji i Wielkiego Tygodnia zawieszamy spotkania w grupach parafialnych. Odbędzie się tylko zmiana tajemnic Róży Rodzin i Jasno­górskiej Rodziny Różańcowej.
7. W przyszłą niedzielę o 18:30 ks. abp Nikolaos Foskolos przewodniczył będzie Drodze Krzyżowej w parafii św. Łukasza w Iraklio.
8. W ogrodzie modlitwy to tytuł nowej płyty o. Roberta Więcka. Zawiera ona 15 katechez, w których odkrywamy, że cały człowiek się modli, że modlitwa to jedna z najbardziej ludzkich aktywności, że wcale nie jest taka trudna. Zapraszamy do odsłuchania.
9. Kancelaria parafialna nie będzie czynna od 10 do 20 kwietnia.