OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU
18.12.2011
 
1. Prosimy o modlitwę za zmarłego o. Joannisa Voutsinosa, jezuitę greckiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i organizatorom Kiermaszu Świątecznego. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać 7150 euro na pomoc najbardziej potrzebującym.
3. Tematem katechezy dla dorosłych w poniedziałek po Mszy wieczornej będzie tajemnica Pisma Świętego.
4. We wtorek o 19:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami można składać w kancelarii.
5. Ostatnie roraty zostaną odprawione w piątek o 6:30 rano. W sobotę 24 grudnia Mszy porannej nie będzie.
6. W tym tygodniu spowiadamy w poniedziałek, wtorek i czwartek od 17:00 do 19:00, w piątek i sobotę od 9:00 do 13:00. Można tę spowiedź potraktować także jako przygotowanie do pierwszego piątku, który przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego.
7. Pasterkę po polsku odprawimy w sobotę o 20:00 i 21:30, będzie także Pasterka w Nafplio o godz. 20:00. W Boże Narodzenie dodatkowa Msza chrzcielna o 16:00. W drugi dzień świąt nie będzie Mszy o 8:00 rano.
8. Jeszcze dziś można zapisać się na Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się w sobotę o godz. 18:00 w sali pod kościołem.
9. Wyjazd dzieci do Leondio na spotkanie z biskupem Nikolaosem Foskolosem odbędzie się w środę 28 grudnia w godz. 9:30-16:30. Autokar odjedzie z ul. Acharnon na wysokości kościoła. Prosimy zaopatrzyć dzieci w zabawki i drugie śniadanie. Przy zapisie w kancelarii należy podać wiek dzieci i telefon do rodziców.
10.  Zapisy na kolędę dzisiaj po Mszach św. w dużej sali pod kościołem. W przypadku rodzin mieszkających bliżej kościoła możliwe będzie ustalenie daty jeszcze dzisiaj. Pozostałych parafian prosimy o cierpliwość – będziemy umawiać się przez telefon. Kto dysponuje samochodem i mógłby pomóc w kolędowaniu, prosimy o zaznaczenie tego na kartce. Kolędę rozpoczniemy już 27 grudnia.
11. Młodzież z oazy sprzedaje przed kościołem kartki Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
12. W kancelarii są dostępne opłatki i świece na stół wigilijny, świąteczne wydanie „EKG” i nowy numer „Posłańca”.