OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2011
1. „Najlepsza odpowiedź na kryzys” to tytuł rekolekcji adwentowych, które za tydzień poprowadzi o. Marcin Baran, jezuita z Krakowa. Początek rekolekcji w sobotę i niedzielę w ramach Mszy św., kolejne nauki w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00. W tym czasie nie będzie spotkań grup parafialnych (odbędzie się tylko zmiana tajemnic Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej).
2. We wtorek imieniny obchodzi ks. abp Nikolaos Foskolos. Z powodu kryzysu i niebezpieczeństwa zamieszek nie będzie tego dnia żadnych uroczystości. Ksiądz Arcybiskup odprawi tylko Eucharystię w katedrze o 8:00 rano. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
3. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” zaprasza wszystkich parafian na modlitwę uwielbienia z głoszeniem kerygmatu w czwartek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00, a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa.
4. Przypominamy, że roraty odprawiane są w piątki i soboty o 6:30 rano.
5. W przyszłą niedzielę organizowany jest Kiermasz Świąteczny. Zapraszamy do sali pod kościołem na występy dzieci ze Szkoły Polskiej i przedszkoli, a także do degustacji polskich potraw i ciast. Już dzisiaj przed kościołem można nabyć pączki i drożdżówki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym.
6. Odzież dla ubogich można przynosić do kancelarii jeszcze w tym tygodniu w poniedziałki, wtorki i czwartki od 17:00 do 18:30, ewentualnie zaraz po Mszy św.
7. Osoby samotne, które chciałyby uczestniczyć w parafialnej Wieczerzy Wigilijnej, mogą zapisywać się w kancelarii do niedzieli 18 grudnia. Przy zapisie należy wpłacić 10 euro i wziąć zaproszenie, które będzie sprawdzane przy wejściu na salę. Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej, może otrzymać zaproszenie bezpłatnie, ale niech koniecznie zapisze się na listę.
8. W związku z kolejną katechezą dla dorosłych zachęcamy do lektury Adhortacji Apostolskiej o Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła Benedykta XVI. Można ją nabyć w kancelarii parafialnej.
9. W kancelarii są dostępne opłatki i świece na stół wigilijny. Można też kupić kalendarze katolickie i grudniowy numer Posłańca.