OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11.09.2011
 
1. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego nastąpi w niedzielę 18 września. Ojciec Proboszcz zaprasza zwłaszcza na Mszę o 11:00. Msza o 12:30 będzie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży szkolnej. Wznawiamy spotkania grup parafialnych w terminach podanych na tablicy ogłoszeń.
2. W środę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 19:00 będzie Msza św. koncelebrowana przez księży greckich i polskich.
3. Powołanie świeckich w Kościele to tytuł wykładu, który wygłosi pani Jolanta Kurosz, teolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 września po Mszy św. wieczornej.
4. Siostra Katarzyna zaprasza na pierwszą próbę scholi dziecięcej w czwartek o 17:45.
5. Dzieci należące do Oazy będą spotykać się w piątki o 17:45, grupa młodzieżowa o 19:15.
6. Chłopcy po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami, mogą zapisywać się na listę w kancelarii. Pierwsze spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów będzie w sobotę 24 września o 9:00.
7. Do końca września przyjmujemy zgłoszenia na katechezę niedzielną. Przeznaczona jest ona dla uczniów nie zapisanych do Szkoły Polskiej, którzy dobrze mówią i czytają po polsku. W tym roku będą tylko dwie grupy: dla dzieci przystępujących do I Komunii (rocznik 2003) oraz dla uczniów gimnazjum. W naszej parafii będzie też prowadzona katecheza w języku greckim, za którą odpowiedzialny jest ks. Petros Hong (tel. 698.6754.333). Rodziców, którym zależy na polskiej katechezie dla innych grup wiekowych, zapraszamy na spotkanie 25 września po Mszy o 12:30.
8. Ogłaszamy zapisy na kurs języka greckiego organizowany przez naszą parafię przy współpracy z Ambasadą RP. Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie odważyli się na żaden kurs, a znają już grecki z osłuchania. Zajęcia będą dwa razy w tygodniu w grupach dla początkujących i zaawansowanych. Pierwsze spotkanie we wtorek 20 września o godz. 18.00 w sali na Alkiviadou 23. Zapisy w kancelarii parafialnej do 18 września. Na tablicy ogłoszeń są również informacje na temat kursu organizowanego przez Braci Marystów w dzielnicy Paleo Faliro.