Archive for Kwiecień 2012

KURS NOWE ŻYCIE

(dawna nazwa Kurs Filipa)
To kilkudniowe spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenie razem z Nim na Twoje życie i zyskanie nowych perspektyw i możliwości.
Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależy tylko od Ciebie. Twój Stwórca czeka na Ciebie nieustannie.
Ten kurs zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. 
Kurs jest prowadzony przez osoby świeckie podobne do Ciebie. Znajdziesz na nim świadectwo zwykłych osób, które doświadczyły miłości Boga i dzielą się tym doświadczeniem. Wszystkie osoby z ekipy najpierw taki kurs przeżyły same, i wszystko co na kursie mówią bazuje na tym co same przeżyły.
Celem kursu jest pomoc Tobie w odnalezieniu żywego i zainteresowanego Tobą Boga.  Doświadczenie Jego miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka, daje ożywienie i umocnienie serca. Doświadczając tego, że jesteś kochany/kochana przez Stwórcę i że On jest Ojcem pełnym dobroci zdobędziesz nowe siły do życia i dzielenia się miłością z innymi. 

Kurs odbędzie się w dniach 17-20 maja
(czwartek, piątek, sobota w godzinach wieczornych; niedziela cały dzień)
 
Gdzie: Rzymskokatolicka Parafia Serca Chrystusa Zbawiciela, Michail Voda 28,  Smyrnis 27 104-39 ATENY – GRECJA
Telefon parafialny: (0030) 210.8835.911  

Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat. W przypadku nie spełniania tego ograniczenia prosimy o kontakt indywidualny z o. Robertem Więckiem.
 
Zapisy do 13 maja w kancelarii
lub przez wysłanie SMS z imieniem i nazwiskiem na nr 697.8286.094

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
29.04.2012
1. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane w poniedziałki, wtorki i czwartki o 18:30.
2. We wtorek 1 maja przypada rocznica beatyfikacji Jana Pawła II.
3. W czwartek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msza o godz. 19:00 będzie ofiarowana w intencji Ojczyzny.
4. W pierwszy piątek spowiadamy od 17:30. Msze św. o godz. 19:00 i 20:00.
5. W pierwszą sobotę Msza ku czci Matki Bożej o 6:30 rano.
6. Po przerwie świątecznej grupa modlitewna „Emaus” zaprasza wszystkich chętnych parafian na spotkania, które odbywają się w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii.
7. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w kursie Filipa (17-20 V), prosimy o zapisywanie się na listę w kancelarii. Więcej informacji na ulotkach.
8. W dniu I Komunii – 13. maja nie będzie Mszy o 12:30. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy na Msze w innych godzinach (8:00, 9:30, 11:00, 18:00 i 20:00).
9. W sobotę 5 maja Siostry Misjonarki organizują wyjazd dla dzieci do Agia Theodora. Koszt 16 euro. Zapisy do poniedziałku (tel. 6980512130).
10. Siostry Misjonarki w dniach od 27. lipca do 3. sierpnia zapraszają do Poznania na Spotkanie Młodzieży z wszystkich zakątków świata, w których pracują. Oprócz spotkań integracyjnych, warsztatów muzycznych i tanecznych, zaplanowano wycieczki i pielgrzymki. Koszt pakietu to 600 PLN. Spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem w przyszłą niedzielę po Eucharystii o 9:30.
11. Przypominamy, że w sali przy Alkiviadou 23 można korzystać z bezpłatnych porad udzielanych przez studentów prawa we wtorki i soboty od 18:00 do 20:00. W ostatni weekend maja planowane jest też spotkanie z pracownikami ZUS i NFZ. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, by przygotowali dokumenty i historie spraw, które chcieliby skonsultować.
12. W kancelarii można kupić nowy numer Posłańca, modlitewniki a także Pismo św. dla starszych i dla dzieci.

Pasterz i owczarnia – medytacja biblijna na 4 niedzielę wielkanocną

Pasterz i owczarnia

Tekst ewangelii: J 10,11-16

Jezus powiedział do faryzeuszów: Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.Jedna owczarnia, bo jeden pasterz

Oto zwornik, kamień węgielny, na którym wszystko się opiera. Kiedy w mym życiu będzie naprawdę jeden Pasterz wtedy stanę się jedną owczarnią. To w wymiarze osobistym, bo przecież me życie to też owczarnia, taka mała i na krótko, ale zawsze owczarnia. A ja owcą i niekoniecznie i od razu czarną. Bo tak szczerze mówiąc to skoro wierzymy, że jesteśmy jedyni i niepowtarzalni to każdy z nas jest w jakiś sposób czarną owcą. więcej »

WIELKI PIĄTEK-NOWE ZDJECIA W GALERII

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
22.04.2012
1. Dziś obchodzimy w Grecji Święto Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z zachętą, jaką otrzymała w objawieniach siostra Faustyna, o 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia.
2. Msza św. z okazji imienin siostry Agnieszki zostanie odprawiona dziś o 12:30.
3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.
4. We wtorek o 19:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o. Kazimierz Faron SJ złoży uroczystą profesję zakonną.
6. Fenomen Solidarności to tytuł wystawy, na którą zaprasza Instytut Pamięci Narodowej i Polska Szkoła w Atenach. Otwarcie wystawy w najbliższy piątek o 19:00 w dużej sali pod kościołem.
7. W sobotę 28 kwietnia wznawiamy zbiórki ministrantów.
8. Od 17 do 20 maja odbędzie się w naszej parafii kurs Nowe Życie z Bogiem popularnie nazywany kursem Filipa. Będzie on przeznaczony dla wszystkich parafian. Zapisy na początku maja.
9. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by również w Atenach więcej czasu poświęcić na osobistą lekturę Pisma Świętego. Dzieci z przedszkoli i pierwszej klasy zapraszamy do udziału w konkursie biblijnym w ostatnią niedzielę maja. Pytania będą dotyczyły Ewangelii oraz najbardziej znanych wydarzeń ze Starego Testamentu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
15.04.2012
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowanie dla Sióstr Misjonarek za przygotowanie kwiatów i dekoracji oraz prowadzenie śpiewu.
2. Wielkanoc świętować będziemy w ramach Eucharystii o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 12:30 (Chrzest) i 18:00. Nie będzie Mszy o godz. 20:00!
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o  9:30, 12:30, 18:00 i 20:00. Nie będzie Mszy o 8:00 rano. Zebrana jutro taca będzie przeznaczona na organizację Kursu Filipa w drugiej połowie maja.
4. W kwietniu i maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przesunięta na czwarty wtorek miesiąca.
5. Za tydzień obchodzimy w Grecji Niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15:00.

NOWE ZDJĘCIA W GALERII

WIELKI TYDZIEŃ

Pośpiech w głoszeniu Zmartwychwstałego – medytacja biblijna na poniedziałek wielkanocny

 

Tekst ewangelii: Mt 28,8-15

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu. Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego. więcej »

Wigilia paschalna… – kontemplacja dla pogłębienia wiary, nadziei i miłości

Potrzeba było tej ciszy! Owego nic-nie-widzę, owego nic-nie-mogę-zrobić. Pan wszystko dla nas czyni! Jego miłość jest pełna troski, opiekuńczości, delikatności! Jakże wielki jesteś nasz Panie!

Stworzyłeś wszystko, niebo i ziemię. Rzekłeś i stało się, a wszystko było dobre i piękne, wszystko było bardzo dobre i więcej »